Uwaga
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Wypadek na Morenie

W dniu 1 września 2015 roku w godzinach popołudniowych zastępy z JRG 1 zostały zadysponowane do zdarzenia na gdańskiej morenie przy ul. Bulońskiej/Powstania Listopadowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku brał udział Tramwaj NGD 94 i Specjalny Pojazd Trakcyjny Renault Midlum 220DXI.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba - operator pojazdu trakcyjnego, który został zabrany przez ZRM do szpitala. Działania strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego GDAŃSK polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych i pachołków ostrzegawczych. Ruchem drogowym na miejscu kierowała Policja. Skład tramwajowy został uszyniony pojazdem specjalistycznym przez operatorów z ZKM. W samochodzie trakcyjnym prąd został odłączony przez pracowników ZKM. Odłączono układ napędowy i zwolniono układ hamulcowy w uszkodzonym pojeździe trakcyjnym. Pojazd podniesiono i umieszczono na wysięgniku SRt Scania, po czym odholowano w bezpieczne miejsce. Posprzątano jezdnię z elementów karoserii pojazdów. Plamę oleju samochodowego usuwano z wykorzystaniem sorbentu.

W akcji trwającej blisko 3 godziny udział brały dwa zastępy w sile 9 strażaków. Na efektywne przeprowadzenie działań przez PSP miały wpływ cykliczne ćwiczenia zgrywające z gdańskimi służbami (Policja, PRM, ZKM) oraz znajomość taboru transportowego ZKM.

{gallery}fotki/JRG1/bulonska{/gallery}

W ostatnim tygodniu538
W ostatnim miesiącu1246
Łącznie odwiedzin352404